طرز تهیه ۸ نوع پوره

Pooreh

۱- پوره سیب زمینی:

مواد لازم: یک کیلو سیب زمینی یک پیمانه شیر ۵۰ گرم کره نمک به مقدار لازم

پوره سیب زمینی خوشمزه

سیب زمینی را پوست بکنید و بشورید. در یک ظرف سیب زمینی را بریزید و مقداری آب اضافه کنید تا روی آن ها را بگیرند. کمی نمک اضافه کنید و بگذارید سیب زمینی کاملا بپزد. آب سیب زمینی را با استفاده از صافی جدا کنید. سیب زمینی داغ را چرخ کنید تا کاملا نرم و لطیف شود. سپس آن را داخل یک ظرف لعابی بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. به تدریج شیر را به سیب زمینی اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا شیر کاملا جذب سیب زمینی شود. بعد از آن، کره را بریزید و بعد از آب شدن، آن را از روی آتش بردارید.

۲- پوره عدس:

پوره عدس

پوره عدس همانند پوره سیب زمینی تهیه می‌شود. بعد از پخته شدن، نیم کیلو عدس را از چرخ یا صافی رد کنید. مقدار شیر لازم برای تهیه این پوره، نصف پیمانه است.

۳- پوره اسفناج:

مواد لازم: ۲ کیلو اسفناج نصف پیمانه شیر ۵۰ گرم کره نصف قاشق مرباخوری جوش شیرین نمک به مقدار لازم

پوره اسفناج

ساقه‌های اسفناج را از برگ آن جدا کنید و برگ‌ها را خوب بشورید. دو تا سه لیوان آب به آن اضافه کنید. جوش شیرین و نمک را در آب حل کنید. اسفناج را در آب و نمک بریزید و روی حرارت بگذارید. در قابلمه را نگذارید و اجازه بدهید چند تا جوش بزند تا بپزد. اسفناج را از صافی رد کنید و فشار بدهید تا بیشتر آب آن گرفته شود. اسفناج را از چرخ رد کنید و دوباره آن را در ظرف بریزید و بگذارید روی حرارت ملایم. شیر را آهسته به اسفناج اضافه کنید و هم بزنید تا شیر کاملا خورد اسفناج برود. سپس کره را اضافه کنید.

۴- پوره لوبیای سفید:

پوره لوبیا سفید

این پوره از لحاظ مقدار و طرز تهیه، همانند پوره عدس است.

۵- پوره نخود سبز:

مواد لازم: ۲ کیلو نخود سبز نیم پیمانه شیر ۵۰ گرم کره یک قاشق مرباخوری جوش شیرین نمک به مقدار لازم

پوره نخود سبز

نخود را از پوست درآورید. در یک ظرف مناسب، مقداری آب بریزید و روی حرارت بگذارید. هنگامیکه آب جوش آمد، نخود را داخل آن بریزید. جوش شیرین و کمی نمک به آن اضافه کنید. بدون گذاشتن درب قابلمه، اجازه بدهید نخود بپزد. سپس در صافی بریزید تا آب آن گرفته شود. نخود را از چرخ رد کنید و مثل پوره سیب زمینی با شیر و کره مخلوط کنید.

۶- پوره به:

مواد لازم: یک کیلو به ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری شکر ۵۰ گرم کره نصف پیمانه شیر

طرز تهیه پوره به

پوست به را بگیرید و آن را به چهار قسمت قاچ کنید. مغز آن را بیرون بیاورید. تکه تکه کنید و بشورید. سپس آن را به همراه یک لیوان آب و شکر داخل ظرف بریزید. درب آن را ببندید و یک دو ساعت بگذارید روی حرارت ملایم بماند تا بپزد و پخته شود. سپس آن را چرخ کنید و دوباره روی حرارت ملایم بگذارید و شیر را کم کم به آن اضافه کنید و در آخر کره را اضافه کنید.

۷- پوره کدو حلوایی:

مواد لازم: یک کیلو کدو حلوائی ۵۰ گرم کره نصف پیمانه شیر نمک و شکر به مقدار لازم

پوره کدو حلوایی

کدو را پوست بگیرید و قطعه قطعه کنید و بشورید. شیر، نمک و شکر را با کدو مخلوط کنید. بگذارید روی حرارت تا کاملا پخته شود و شیر کاملا تبخیر شود. کدو را از صافی یا چرخ رد کنید و روی حرارت بگذارید. هنگامیکه داغ شد، کره را به آن اضافه کنید و سپس از روی آتش بردارید.

۸- پوره کلم برگ:

مواد لازم: ۲ کیلو کلم برگ ۲ تا ۳ عدد پیاز متوسط ۲ قاشق غذاخوری نعناع و ترخان خرد شده ۷۵ گرم کره یک قاشق سوپخوری آرد ۲۰۰ گرم خامه ۲ قاشق مرباخوری خردل نمک و فلفل به مقدار لازم

پوره کلم برگ

برگ‌های سفت و پلاسیده را از هم جدا کنید و بعد از شستن، آن را داخل ظرف ریخته و روی آن آب بریزید. یک قاشق نمک اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا آب جوش بیاید. حرارت را کم کنید و پیاز خرده شده را کنار کلم بریزید. درب قابلمه را بگذارید تا کلم کاملا بپزد. سپس آن را از صافی رد کنید تا آب گرفته شود. کلم و پیاز را چرخ کنید. کره را در ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا آب شود. آرد را در کره، کمی سرخ کنید. کلم را به آن اضافه کنید و نعناع و ترخان خرده شده را به همراه خردل هم بزنید و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید. وقتی پوره را از روی حرارت برداشتید، به آن خامه بزنید و به شکل مخلوط وار آن را هم بزنید.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست